Ikona Bóg Ojciec

Ikona Bóg Ojciec o wym. 24×34 cm. Wykonana według tradycyjnej technologii, na desce olchowej ze szpongami, na gruncie kredowo – klejowym, malowana techniką tempery jajowej. Tło, małe nimby i asystki (złote kreski) złocone złotem płatkowym 22 ct, nimb złocony białym złotem, obramowanie pokryte szlagmetalem (imitacja złota).

Bóg Ojciec na ikonie został ukazany jako mężczyzna bez brody, wiecznie młody. Zasiada na złotym tronie, przed nim leżą berło i korona, symbole władzy królewskiej. Otaczają Go serafini oddający Mu chwałę. Na nimbie otaczającym Jego głowę znajdują się greckie litery oznaczające „Jestem, Który Jestem”. Prawą ręką Bóg Ojciec ma ułożoną w geście błogosławieństwa, w lewej trzyma kulę z literami alfa i omega, na której szczycie znajduje się krzyż – jest to symbol świata odkupionego przez śmierć krzyżową Chrystusa. Podpis „Deus Abba” znaczy Bóg Ojciec, „Omnipotens Pater” – Wszechmogący Ojciec. Złoto w ikonie jest symbolem Boga, świętości, transcendencji i przynależności do świata nadprzyrodzonego.

Ikona Bóg Ojciec – Historia powstania

Pierwszą taką ikonę napisała w 1994r. Włoszka, Lia Gladiolo na podstawie opisu z prywatnych objawień siostry Eugenii Ravasio. Siostra Eugenia była
żyjącą we Francji w latach 1907-1990, włoską zakonnicą, należąca do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Apostołów. Przez wiele lat była przełożoną swojego Zgromadzenia. Pozostawiła spisane orędzie Boga Ojca, który ukazywał się jej podczas jej pobytu w nowicjacie w 1932 r. Te prywatne objawienia te były dokładnie badane i zostały zatwierdzone przez Kościół Katolicki. Jedną z próśb tego orędzia było rozpowszechnienie wizerunku Boga Ojca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *