Bóg Ojciec – Deus Abba, Omnipotens Pater

Ikona Bóg Ojciec została napisana według tradycyjnej technologii. Podobrazie: deska lipowa ze szpongami, pokryta gruntem kredowo- klejowym. Wymiary: 21 x 30 cm. Namalowana temperą jajową.
Złocenie kowczegu i fragmentu tła wykonane złotem płatkowym 22 ct.
Nimb postaci pokryty srebrem. Asystki (złote kreski) i nimby aniołów wykonane złotem transferowym 22 ct.

Oryginalna, pierwsza taka ikona została napisana w 1994 roku przez znaną ikonopisarkę z Padwy, o nazwisku Lia Gladiolo. Powstała na podstawie opisu pochodzącego z prywatnych objawień Siostry Eugenii Ravasio. Siostra Eugenia była żyjącą we Francji w latach 1907-1990, włoską zakonnicą należąca do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Apostołów, przez wiele lat była przełożoną swojego Zgromadzenia. Pozostawiła ona spisane orędzie Boga Ojca, który ukazywał się jej podczas jej pobytu w nowicjacie w 1932 roku. Jedną z próśb tego orędzia było rozpowszechnienie wizerunku Boga Ojca. Te prywatne objawienia te były dokładnie badane i zostały zatwierdzone przez Kościół Katolicki.

Bóg Ojciec jest na ikonie ukazany jako mężczyzna bez brody, wiecznie młody. Zasiada na złotym tronie, przed nim leżą berło i korona, symbole władzy królewskiej. Otaczają Go serafini oddający Mu chwałę.
Na nimbie otaczającym Jego głowę znajdują się greckie litery oznaczające „Jestem, Który Jestem”. Prawą ręką Bóg Ojciec ma ułożoną w geście błogosławieństwa, w lewej trzyma kulę z literami alfa i omega, na której szczycie znajduje się krzyż – jest to symbol świata odkupionego przez Chrystusowy krzyż. Podpis „Deus Abba” znaczy Bóg Ojciec, „Omnipotens Pater” – Wszechmogący Ojciec.

Podobne ikony: Deus Abba , Onmipotens Pater

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *